Śmiertelny wypadek na dk 11 koło Ciarki. Zderzyły się dwa samochody.

W poniedziałek 2 listopada 2020 roku o godzinie 16:25 do kluczborskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 11 pomiędzy Kluczborkiem a Olesnem.

W pobliżu miejscowości Ciarka doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na drodze doszło do czołowo-bocznego zderzenia opla calibry z oplem zafira.

W wyniku zdarzenia doszło do zatrzymania krążenia u jednej z osób poszkodowanych. Ratownicy wraz ze strażakami prowadzili resuscytację krążeniowo oddechową. Niestety kierującago oplem calibrą nie udało się uratować.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca opla calibra jadąc od strony Olesna z nieznanych na obecną chwilę przyczyn stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego bokiem uderzył w przód prawidłowo jadącego opla zafirę, którym jechały trzy osoby.

Aktualizacja 3.11 Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący osobowym oplem calibrą, nie chcąc doprowadzić do czołowego zderzenia z wyprzedzającym na „trzeciego” innym pojazdem zjechał na pobocze, a następnie stracił panowanie nad swoim autem, w wyniku czego bokiem uderzył w przód prawidłowo jadącego opla zafirę, którym jechały trzy osoby.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Nie odniosły one jednak obrażeń zagrażających życiu.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

Do wypadku zadysponowano dwa zastępy z JRG Kluczbork, dwa z OSP Bąków jeden z OSP Kuniów, ZRM oraz policję.

Kluczborscy śledczy prowadzący postępowanie w tej sprawie apelują do kierowców, którzy 2 listopada 2020r., około godz. 16.25 przemieszczali sie na odcinku Kluczbork – Olesno i w tym czasie byli wyprzedzani lub wymijani przez pojazd typu VAN, koloru ciemno szarego o kombinacji numerów z tablicy rejestracyjnej: OB/SOB/ SO3 lub SO8, o kontakt z kluczborska policją pod numer 47 8625 203 lub 112.

W przypadku posiadania kamerki samochodowej – rejestratora jazdy prosimy o zabezpieczenie materiału filmowego, aby nie uległ usunięciu. Każda informacja może być niezwykle istotna w celu dokładnego odtworzenia przebiegu tego zdarzenia.

2 myśli na temat “Śmiertelny wypadek na dk 11 koło Ciarki. Zderzyły się dwa samochody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *