Zatrzymany sprawca śmiertelnego wypadku na DK-11

Kluczborscy policjanci ustalili tożsamość kierowcy oraz samochód biorący udział w wypadku drogowym na DK-11 w którym zginął 25-letni mężczyzna. Funkcjonariusze na terenie Bielska – Białej zatrzymali 71-letnią kobietę podejrzaną o ten czyn. Sąd w stosunku do kierowcy zastosował poręczenie majątkowe oraz dozór policji. Za tego typu przestępstwo 71-latce może grozić do 8 lat więzienia.

Do śmiertelnego wypadku doszło w pierwszych dniach listopada br., pomiędzy miejscowościami Ciarka – Wojciechów. Nieustalony wówczas kierowca samochodu osobowego wyprzedzając „na trzeciego” doprowadził do zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 25-letni kierowca opla.

Sprawę pod nadzorem prokuratury prowadzili funkcjonariusze z kluczborskiej komendy. Wnikliwa analiza zabezpieczonych na miejscu wypadku śladów oraz drobiazgowe wielogodzinne ustalenia operacyjne doprowadziły funkcjonariuszy do sprawczyni tego zdarzenia, którą była 71-letnia kobieta, mieszkanka Bielska- Białej 

Zatrzymana kobieta została doprowadzona do prokuratury, gdzie przedstawiono jej zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym wobec 71-latki zastosował poręczenie majątkowe oraz dozór Policji.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku kobiecie grozi nawet 8 lat więzienia.

O wypadku pisaliśmy tutaj – https://www.ratownictwo.opole.pl/2020/11/smiertelny-wypadek-na-dk-11-kolo-ciarki-zderzyly-sie-dwa-samochody/

Tekst, foto: Policja Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: