Włamywacz zatrzymany po pościgu. Znaleziono przy nim amfetaminę.

Policjanci z Brzegu zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna jest podejrzany między innymi o włamania do sklepów spożywczych. Jego łupem miały paść wyroby tytoniowe, alkohol i pieniądze. Tym razem działał w warunkach recydywy. Decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Kilka dni temu oficer dyżurny z brzeskiej komendy odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że do jednego ze sklepów spożywczych w mieście ktoś się włamuje.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam zauważyli mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg i już po kilkuset metrach zatrzymali go. Podczas kontroli okazało się że podejrzewany posiadał przy sobie narzędzia mogące posłużyć do włamania. Funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi łom i kombinerki. Dodatkowo ujawnili kilka porcji amfetaminy. 47-latek został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczone.

Ze zgromadzonych materiałów i policyjnych ustaleń wynika, że zatrzymany ma związek z innymi włamaniami. Do tych zdarzeń dochodziło od początku września w całym powiecie. Łączne straty jakie podejrzany spowodował swoim działaniem to blisko 50 000 złotych.

47-latek usłyszał 14 zarzutów, dotyczyły one kradzieży, włamań i posiadania narkotyków. Do wszystkich przestępstw się przyznał. Tym razem działał w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu teraz kara do 15 lat więzienia.

Tekst: Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: