Zakażenia w kraju: 24 785 nowych przypadków, 236 osób zmarło. Opolskie: 858 nowych przypadków, zmarła 1 osoba. Raport 8.11.2020r.

KRAJ

Ministerstwo Zdrowia informuje, że mamy 24 785 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (4245), małopolskiego (2806), mazowieckiego (2099), wielkopolskiego (1845), podkarpackiego (1822), dolnośląskiego (1799), lubelskiego (1728), łódzkiego (1576), kujawsko-pomorskiego (1439), pomorskiego (1335), podlaskiego (1053), opolskiego (858), zachodniopomorskiego (723), warmińsko-mazurskiego (558), lubuskiego (470), świętokrzyskiego (429).

Z powodu COVID-19 zmarło 59 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 177 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 546 425/7872 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

PSSELiczba chorych na dzień raportuLiczba nowych przypadkówLiczba zgonów w ciągu 24 godzinLiczba zgonów łącznieLiczba ozdrowieńców w ciągu 24hLiczba ozdrowieńców łącznie
Brzeg25614090242
Głubczyce33900150362
Kędzierzyn- Koźle13498403327607
Kluczbork432400140519
Krapkowice6875601417262
Namysłów6024802018178
Nysa1044126812883304
Olesno61630679695
Opole1394Opolski – 87           M.Opole – 660651421644
Prudnik638640720575
Strzelce Op.12091280180600
SUMA1796385812903165988
LICZBA NOWYCH PRZYPADKÓW ZGONÓW – 1, w tym:
Liczba zgonów z powodu COVID-19 – 0
Liczba zgonów z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 1

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, Opolski Urząd Wojewódzki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *