Pożar zakładu produkcyjno – magazynowego w Opolu

W dniu 08.12.2020 r. tuż po godzinie 10:00, Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Opolu otrzymało zgłoszenie o pożarze obiektu produkcyjno – magazynowego w Opolu przy ul. Budowlanych.

Na miejsce zdarzenia skierowano 4 zastępy z JRG – 2 w Opolu, 1 zastęp z JRG – 1 w Opolu oraz dwa zastępy OSP z Opola – Czarnowąs oraz Opola – Sławic.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte jest pomieszczenie produkcyjne przeznaczone na stolarnię oraz zaplecze logistyczne, w którym magazynowano materiały drewniane.

Na szczęście nie było osób poszkodowanych, ponieważ właściciel obiektu ewakuował się samodzielnie przed przybyciem pierwszych zastępów PSP.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródło ognia w pomieszczeniu produkcyjnym oraz uzgodnioną z właścicielem obiektu częściową ewakuację mienia z zaplecza socjalnego obiektu.

Ze względu na wysoką temperaturę oraz duże zadymienie, strażacy używali sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Po uzyskaniu informacji, że pożar został już opanowany, przystąpiono również do prac wyburzeniowo – rozbiórkowych celem właściwego zabezpieczenia nadpalonej konstrukcji obiektu.

Źródło: KM PSP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *