Oszust internetowy zatrzymany

Namysłowscy policjanci zajmujący się walką z cyberprzestępczością zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa internetowe. 33-latek miał oszukać kilkanaście osób, oferując im fikcyjny sprzęt elektroniczny. Aby pozostać nieuchwytnym posługiwał się kilkoma fałszywymi profilami internetowymi. Łącznie usłyszał 10 zarzutów, grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci do walki z przestępczością internetową z namysłowskiej komendy zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Namysłów. Mężczyzna miał na popularnych portalach kupna/sprzedaży oferować przedmioty, których nigdy nie posiadał. 33-latek po stworzeniu fikcyjnego konta, za pomocą zdjęć pozyskanych z internetu, prezentował sprzęt elektroniczny w atrakcyjnej cenie. Gdy pobrał pieniądze od zwycięzcy licytacji natychmiast likwidował fikcyjne konto. 

Straty jakie spowodował swoją przestępczą działalnością to ponad 10 000 złotych. Do tej pory mężczyzna usłyszał 10 zarzutów związanych z oszustwami internetowymi. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia. 

Sprawa ma charakter rozwojowy, bo do komendy zgłaszają się kolejni poszkodowani. Namysłowscy policjanci dysponują dużą bazą osób, które kupowały przedmioty na licytacjach zatrzymanego mężczyzny. Trwa weryfikacja czy otrzymały towar, za który zapłaciły.

Ostrzegamy przed przestępcami, którzy oszukują sprzedając fikcyjne towary w internecie lub wyłudzają dane osobowe, aby wykradać oszczędności poprzez konta bankowe. Podczas zakupów w sieci, ZAWSZE weryfikujmy wiarygodność sprzedającego!

Tekst: Policja Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *