Policyjny pościg za kierującym z sądowym zakazem

Kierujący audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Gdy policjanci zatrzymali samochód okazało się, że jego 19-letni kierowca ma sądowy zakaz kierowanie wszelkimi pojazdami mechanicznymi. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pod działaniem środków odurzających dodatkowo została pobrana mu krew do badań. Teraz młodemu człowiekowi grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

W sobotni wieczór, w gminie Zawadzkie policjanci wydali kierującemu audi sygnał, do zatrzymania się do kontroli drogowej. Kierowca pojazdu zignorował polecenie funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg i po kilku minutach zatrzymali pojazd.

Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że 19-latek posiada aktywny zakaz sądowy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pod działaniem środków odurzających dodatkowo została pobrana mu krew do badań.

Teraz 19-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Dodatkowo, jeśli wykonane badanie potwierdzi, że kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających usłyszy kolejny zarzut. Za takie czyny grozi kara do 5 lat więzienia.

Materiał: Policja Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: