Spowodował kolizję i uciekł – miał cofnięte uprawnienia

Policjanci z Głogówka zatrzymali mieszkańca powiatu krapkowickiego, który spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. 27-latek, który kierował fiatem został zatrzymany już chwilę później. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

W poniedziałek (8 lutego), przed godziną 9:00 policjanci z Głogówka otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy doszło do kolizji samochodu ciężarowego z osobowym. Jednak sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Kierujący fiatem, już chwile później został zatrzymany do kontroli przez tamtejszych funkcjonariuszy.

Okazało się, że za kierownicą osobówki siedział 27-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego. Mężczyzna był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, szybko wyszło na jaw, że powodem ucieczki mogło być to, że kierujący miał cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem.

27-latek odpowie teraz przed sądem za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Za takie czyny grozi mu do 2 lat więzienia.

Źródło: KPP Prudnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *