Tragiczny wypadek na terenie zakładu produkującego płyty OSB

W sobotę 13 lutego na terenie zakładu produkującego płyty OSB w Strzelcach Opolskich doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Około 30-letni mężczyzna został przygnieciony przez stalowy element.

– Prace montażowe konstrukcji stalowej trwały w sobotę na nieczynnej, spalonej jakiś czas temu części zakładu. Ze wstępnych ustaleń poczynionych przez służby wiemy, że ta konstrukcja była podnoszona i miała być opuszczana niżej na zawiesiach typu pasowego. W którymś momencie te zawiesia pasowe się przerwały i konstrukcja upadla na jednego z pracowników – tłumaczy zastępca opolskiego okręgowego inspektora pracy ds. nadzoru Tomasz Krzemienowski.

Niestety mężczyzny nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Jedna myśl na temat “Tragiczny wypadek na terenie zakładu produkującego płyty OSB

  1. Szkoda faceta bo całe życie przed nim , ale niestety tak jest jak zakłady oszczędzają na dobrych sprzętach , pady które powinny być jednorazowego użytku często są zakładane po kilka razy aż dzieje się tragedia . Niestety tak firmy sobie rządzą byle zarobić a za dużo nie stracić . Inspekcje pracy powinny być niezapowiedziane to może pomału coś by się poprawiało , a jak zakład wie że będzie kontrol to wszystko odbywa się zgodnie z przepisami, zużyte rzeczy są chowane maszyny zwalniają żeby hałas był zgodny z normą itd itp tak jest też w marcegali pod Kluczborkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *