Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za brawurową jazde

Policjanci z oleskiej drogówki namierzyli kierowców, którzy w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Swoje uprawnienia straciła 35-letnia kobieta, która na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechała z prędkością 123 km/h. 25-letni mężczyzna, również w terenie zabudowanym, rozpędził się także znacznie powyżej 100 km/h. W konsekwencji, oprócz zatrzymanego prawa jazdy, otrzymali najwyższy mandat i 10 punktów karnych.


Jazda z nadmierną prędkością to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn wypadków na polskich drogach. Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oleskiej komendy codziennie patrolują drogi powiatu, aby przeciwdziałać agresywnym zachowaniom na drodze.

W sobotę ( 20 marca), około południa, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą 35-latkę, która w miejscowości Gosławice, na DK46, na obowiązującej „pięćdziesiątce”, pędziła z prędkością 123 km/h. Tego samego dnia, w miejscowości Bodzanowice, policjanci zatrzymali do kontroli 25-latka jadącego z prędkością 111 km/h. Oboje to mieszkańcy woj. śląskiego. Kierowcy ci stracili uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące, otrzymali również mandaty, a na ich konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *