St. kpt. Łukasz Olejnik Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku

30 marca 2021 w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu odbyła się uroczystość powołania Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku st. kpt. Łukasza Olejnika.

Decyzję o powołaniu na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku od dnia 1 kwietnia 2021 roku wręczył Opolski Komendant Wojewódzki PSP w Opolu st. bryg. Krzysztof Kędryk w obecności st. bryg. Arkadiusza Kuśmierskiego Zastępcy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu, st. kpt. Mariusza Stępnia Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku oraz funkcjonariuszy wydziału operacyjnego KW PSP w Opolu.

St. kpt. Łukasz Olejnik rozpoczął służbę 1 maja 2006 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Oleśnie na stanowisku ratownik –  kierowca. Następnie w dniu 1 lutego 2010 roku został przeniesiony do Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu, gdzie pełnił służbę na Stanowisku Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Przechodząc przez kolejne stanowiska w wydziale operacyjnym z dniem 1 października 2019 roku został mianowany na stanowisko naczelnika wydziału operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu. W latach 2017-2019 pełnił nieetatową funkcję oficera prasowego Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Ponadto od 2018 roku powołany został na nieetatową funkcję Zastępcy Dowódcy Wojewódzkiej Brygady Odwodowej „Opole”.

Z dniem 17 lutego 2021 roku. st. kpt. Łukaszowi Olejnikowi powierzono pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku.

Źródło: KW PSP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *