Strażak z JRG Brzeg pomógł poszkodowanym podczas wypadku samochodowego

W dniu 26.02.2021 r. na drodze krajowej nr. 73 w pobliżu miejscowości Szczucin (woj. małopolskie) doszło do wypadku drogowego, którego świadkiem był starszy ogniomistrz Marcin Garnczarczyk, który na co dzień pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Brzegu.

Podczas tego zdarzenia samochód osobowy w którym podróżowały 2 osoby zjechał z jezdni, uderzył w przydrożny mostek po czym dachował. Jedna z osób biorących udział w zdarzeniu wydostała się z niego o własnych siłach, natomiast druga osoba została uwięziona w pojeździe.

Starszy ogniomistrz Marcin Garnczarczyk, który był świadkiem tego wypadku, zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz w pierwszej kolejności przystąpił do ewakuacji osoby poszkodowanej z palącego się pojazdu.

Po wykonaniu tych czynności przeprowadził wywiad z poszkodowanymi i wezwał służby ratunkowe precyzyjnie określając rozmiar zdarzenia co pozwoliło zadysponować na miejsce odpowiednią ilość sił i środków. Następnie, udzielił osobom biorącym udział w zdarzeniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, przystąpił do gaszenia pojazdu dostępnymi na miejscu gaśnicami proszkowymi, nie dopuszczając tym samym do rozwoju pożaru. 

Źródło: KP PSP Brzeg

Jedna myśl na temat “Strażak z JRG Brzeg pomógł poszkodowanym podczas wypadku samochodowego

  1. Ale bohater ,w końcu to jego praca-chleb, każdy jeden znający się trochę na takiej robocie by tak postąpił ,nie róbmy z czegoś co normalne wielkiego wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *