Nowe pomieszczenia Stanowiska Kierowania KM PSP w Opolu

W lutym 2021 roku ukończono modernizację pomieszczeń Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Opolu.

Strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Opolu mogą pochwalić się nowoczesnym miejscem do pełnienia całodobowej służby przez dyżurnych SK PSP wraz z niezbędnym zapleczem socjalnym.

Remont i modernizacja obejmowała szereg prac budowlanych oraz wymianę i unowocześnienie instalacji teletechnicznych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Stanowiska Kierowania KM PSP w Opolu.

Obecnie strażacy w Opolu dysponują trzema równorzędnymi stanowiskami dyspozytorskimi wyposażonymi w nowoczesny sprzęt informatyczny oraz konsolę zapewniającą integrację systemów łączności wykorzystywanych przy koordynacji działań ratowniczych prowadzonych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie miasta Opola i powiatu opolskiego.

Środki na remont pomieszczeń oraz modernizację systemu łączności pochodziły z budżetu państwa przy wsparciu KW PSP w Opolu  (404 tys. zł.) oraz z budżetu Miasta Opola (154 tys. zł).

12 marca 2021 roku wizytację SK KM PSP w Opolu przeprowadził Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu bryg. Wojciech Nawara oraz Prezydent Miasta Opola Pan Arkadiusz Wiśniewski.

Źródło: KW PSP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *