Szczęśliwy finał poszukiwań 85-latka

29 marca 2021 roku, około godz. 20:00, do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny o zaginięciu 85-letniego mieszkańca Kolonowskiego.

Senior wyszedł w południe z domu i do późnych godzin wieczornych nie powrócił do swojego miejsca zamieszkania. Zaniepokojony syn zaalarmował służby mundurowe.

Po otrzymaniu informacji o zaginięciu 85-latka funkcjonariusze Policji natychmiast podjęli poszukiwania. Patrolowali ulice, obiekty handlowe, miejsca zamieszkania znajomych poszukiwanego. Sprawdzali również lasy, działki i tereny trudnodostępne.

W działania policjantów zaangażowanych było kilkudziesięciu strażaków OSP Kolonowskie, PSP Strzelce Opolskie oraz OSP Skarbimierz. W poszukiwaniach wykorzystano drony z kamerami termowizyjnymi, quady oraz psy poszukiwawcze.

Tuż przed godziną 1 w nocy policjanci zauważyli leżącego w zaroślach przy nasypie kolejowym mężczyznę. Odpowiadał on rysopisowi zaginionego. Funkcjonariusze szybko potwierdzili, że jest to poszukiwany 85-latek. Mężczyzna został poddany badaniom lekarskim, a następnie cały i zdrowy został przekazany rodzinie.

Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom służb nie doszło do tragedii, a senior w niespełna kilka godzin od zgłoszenia został odnaleziony.

Foto: Fundacja EMS PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *