Tlący się dywan przyczyną zadymienia w budynku w Kluczborku

W czwartek 18 marca o godzinie 20:20 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu mieszkania w bloku mieszkalnym przy ulicy Kochanowskiego w Kluczborku.

Po dojeździe na miejsce zastępów potwierdzono treść zgłoszenia. Wyniku rozpoznania ustalono, że w mieszkaniu znajduje się starsza kobieta, która nie reaguje na prośby otwarcia drzwi. Strażacy próbowali się dostać do mieszkania na parterze przez okno oraz drzwi wejściowe.

Po siłowym wejściu do mieszkania zastano w nim kobietę, z którą trudno było nawiązać kontakt oraz tlący się dywan. Przyczyną była świeczka, z której wosk kapał na dywan przez co doszło do zapłonu a zarazem do zadymienia. Strażacy przewietrzyli mieszkanie.

Sprawdzili także klatkę schodową detektorem wielogazowym. Na miejscu pojawił się także zespół ratownictwa medycznego. Kobieta nie wymagała zabrania do szpitala.

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG Kluczbork, jeden zastęp z OSP Bogacica, patrol policji oraz ZRM.

Warto wspomnieć, że 3 zastępy z JRG Kluczbork wracały z Ligoty Wołczyńskiej z kolejnego już ostatnim razem fałszywego alarmu.

Jedna myśl na temat “Tlący się dywan przyczyną zadymienia w budynku w Kluczborku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: