3,5 miliona maseczek ochronnych dla mieszkańców Opolszczyzny

– Transport maseczek rozpoczął się dziś i potrwa do najbliższego piątku – informuje wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, który koordynuje akcją dostawy środków ochrony osobistej w regionie. W logistyce pomagają strażacy.

495 tys. na powiat opolski, 374 tys. do powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, nieco mniej do powiatu brzeskiego i niemal 300 tys. do powiatu kluczborskiego – lista jest jednak znacznie dłuższa. Dziś z Wojewódzkiej Bazy Magazynowej wyjechały pierwsze partie maseczek ochronnych. Łącznie jest ich 3,5 mln. W logistykę, na prośbę wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego, zaangażowano straż pożarną.

– Te maseczki będą dystrybuowane z komend powiatowych straży pożarnej do gmin w regionie. A z gmin trafią już bezpośrednio do mieszkańców – wyjaśnia wojewoda opolski.  Od rana trwa załadunek maseczek do samochodów ciężkich (kwatermistrzowskich).

W przeliczeniu, kilku milionowa dostawa maseczek, oznacza, iż na jednego mieszkańca woj. opolskiego przypadają 4 maseczki.

– Z epidemią nie ma żartów, dlatego zwracam się z apelem do Państwa z apelem o korzystanie z maseczek. Aby to wszystko, co od dziś trafiać będzie do opolskich gmin było przez Państwa używane – podkreśla wojewoda Kłosowski.

Źródło: OUW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *