Kierujący miał aż 3 promile alkoholu. Został ujęty dzięki telefonicznemu zgłoszeniu.

Kolejne telefoniczne zgłoszenie pozwoliło prudnickim policjantom zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie zatrzymanego 42-latka. Za taki czyn grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

W sobotę (24 kwietnia), tuż przed godziną 19:00 dyżurny prudnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który miał jechać osobowym renault w kierunku Prudnika. Oficer dyżurny natychmiast informację przekazał podległym patrolom. Już kilka minut po zgłoszeniu, policjanci zauważyli i zatrzymali auto do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość siedzącego za kierownicą 42-letniego mężczyzny. Wynik przeprowadzonego badania wskazał, że mieszkaniec powiatu nyskiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę po alkoholu.

Teraz 42-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi mu nawet do 2 lat więzienia oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.

Przekazane przez świadka informacje i zdecydowana reakcja policjantów, być może zapobiegły tragedii na drodze.

Policja Prudnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d