Nowi funkcjonariusze wypowiedzieli rotę ślubowania

W Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Z uwagi na panującą epidemię, uroczystości mają skromniejszy charakter i odbywają się w jednostkach, do których policjanci zostali przydzieleni. Przypominamy, że dobór wciąż trwa, a dokumenty można składać we wszystkich komendach, 7 dni w tygodniu o każdej porze.

W środę 28 kwietnia w sali Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji. Ślubowanie odebrał I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Olesnie mł. insp. Waldemar Popczyk, to w jego obecności wybrzmiały słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Nowi funkcjonariusze po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do koleżanek i kolegów z KPP w Oleśnie aby wspólnie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców regionu.

Wszelkie informacje na temat doboru do służby, o tym co należy zrobić by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach rozpoczynających dobór znajdują się na witrynie internetowej KWP w Opolu. Przypominamy, że dokumenty można teraz składać w dowolnej jednostce powiatowej policji 7 dni w tygodniu, o każdej porze.

Policja Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *