Otel – nowy pies w strzeleckiej komendzie

Kilka dni temu, po czterech miesiącach szkolenia specjalistycznego, do strzeleckiej komendy powrócił pies służbowy o imieniu Otel. Czworonóg ma za sobą już pierwsze służy na terenie powiatu strzeleckiego. Razem ze swoim przewodnikiem, st. sierż. Grzegorzem Pietruszka, dba o bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Od 1 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich służy pies o imieniu Otel. Przez kilka miesięcy, wraz ze swoim przewodnikiem, szkolił się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. To właśnie tam doskonalił swoja sprawność fizyczną, niezbędną do pokonywania przeszkód, obrony przewodnika oraz podejmowania pościgu za przestępcą. Ćwiczył również posłuszeństwo i opanowanie tak, aby zachować spokój w niebezpiecznych i stresujących sytuacjach oraz tworzyć zgrany duet ze swoim przewodnikiem.

Psy służbowe odgrywają istotną rolę w pracy Policji. Dbają o przestrzeganie ładu i porządku publicznego, ujawniają środki odurzające, a nawet materiały wybuchowe. Niektóre z nich poszukują ludzkich śladów i pomagają w odnalezieniu ludzkich zwłok. Otel jest psem patrolowo-tropiącym. Jego głównym zadaniem w trakcie służby jest patrolowanie miejsc zagrożonych, poszukiwanie osób zaginionych, a także tropienie i zatrzymywanie sprawców przestępstw.

Zakup psa został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *