Spowodował kolizję i próbował uciekać – miał blisko 2,5 promila

10 kwietnia, około godziny 12:30 dyżurny krapkowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść na parkingu jednego z marketów w Krapkowicach. Funkcjonariusz natychmiast skierował tam policyjny patrol.

W chwili gdy policjanci przybyli na miejsce, mężczyzna na widok radiowozu próbował się oddalić. Mundurowi natychmiast zatrzymali kierującego fordem. Szybko się okazało, co było przyczyną próby ucieczki 41-latka. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu opolskiego ma blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący fordem wyjeżdżając z parkingu jednego z marketów przy ul. Ligonia w Krapkowicach uderzył w bariery ochronne. Następnie przejechał przez pas zieleni, wjechał na parking innego sklepu, gdzie uszkodził 4 samochody osobowe. W jednym z pojazdów przebywały trzy osoby. 40-letnia kobieta i jej dwóch synów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Źródło: KPP Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *