Sprawcy dewastacji auta i i zieleni miejskiej zatrzymani.

Policjanci z Głubczyc zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 26 lat. Podejrzani są oni o zniszczenie bmw i zieleni miejskiej. Ślady ich przestępstwa, zabezpieczone na miejscu, pozwoliły dotrzeć policjantom do mieszkańców Głubczyc. Straty jakie powstały przez podejrzanych wyceniono na blisko 1000 zł. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Późnym wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy w centrum miasta uszkodzili zaparkowane bmw. Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalili, że podejrzani uszkodzili również jedno z drzewek ozdobnych znajdujących się przy chodniku.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz zebrali informacje, które pozwoliły na ustalenie tożsamości podejrzanych o zniszczenie mienia mężczyzn. Rozpoczęli poszukiwania. Już po kilku minutach w miejskim parku, funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi poszukiwanych. Było to dwóch mieszkańców Głubczyc w wieku 20 i 26 lat. Po przebadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że byli nietrzeźwi. Starszy z mężczyzn miał ponad 2 promile alkoholu, zaś młodszy promil.

Podejrzani zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia. Ich sprawa swój finał będzie miała w sądzie. Straty wycenione przez właściciela samochodu oraz drzewka opiewają na blisko 1000 zł.

Policja Głubczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *