Jechał 112 km/h w obszarze zabudowanym – stracił prawo jazdy

Zatrzymane prawo jazdy, wysoka grzywna i punkty karne to konsekwencje nadmiernej prędkości. Olescy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego bmw, który w obszarze zabudowanym jechał ponad dwukrotnie szybciej niż pozwalają na to przepisy.

We wtorek (18 maja) w godzinach popołudniowych policjanci oleskiej drogówki patrolujący krajową „jedenastkę” namierzyli w miejscowości Grodzisko kierowcę bmw, który w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. 30 letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego na obowiązujacej „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 112 km/h.  

30-latek został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi,a w związku z rażącym naruszeniem obowiązujacych przepisów za kierownicę będzie mogł wsiąść dopiero za trzy miesiące.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Policja Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *