Motocyklista podczas wyprzedzania zderzył się z ładowarką – śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala

Sezon wiosenny to czas wzmożonego ruchu, zwłaszcza pieszych i jednośladów. Wysoka temperatura zachęca do spacerów, wycieczek rowerowych oraz przejażdżek motocyklem. Ta grupa uczestników ruchu powinna zachować szczególną ostrożność. Podczas zdarzeń na drodze to właśnie oni są najbardziej narażeni.

W sobotnie południe dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie o groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym w Ligocie Dolnej. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol ruchu drogowego. Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia kierujący motocyklem, nie upewnił się co do możliwości wyprzedzania pojazdu i zderzył się z ładowarką, która w tym czasie wykonywała manewr skrętu w lewo. Motocyklista z uwagi na obrażenia ciała został przetransportowany helikopterem do opolskiego szpitala. 49-latek oraz 21-letna kierująca ładowarką byli trzeźwi.

Należy pamiętać, że kierujący jednośladem jest znacznie bardziej narażony na uszczerbek zdrowia, niż kierowca samochodu Nie chronią go zapięte pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne ani karoseria pojazdu. Dlatego tak istotnym aspektem bezpieczeństwa kierowcy jednośladu jest odpowiedni, specjalistyczny strój, który zapewni ochronę ciała oraz zabezpieczy przed obrażeniami. Obowiązkowy jest również kask ochronny. Istotnym elementem jest również właściwe oświetlenie jednośladu, które pozwali dostrzec go z odpowiedniej odległości innym uczestnikom ruchu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność i rozwagę na drodze!

KPP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *