Zdarzenie na trasie Lubrza-Dobroszewice

Wybierając się w podróż zarówno daleką, jak i bliską, należy nie tylko odpowiednio przygotować do tego swój pojazd, ale przede wszystkim siebie. Pod żadnym pozorem nie należy kierować, kiedy czujemy się źle, jesteśmy senni i zmęczeni, gdyż wtedy nietrudno o zdarzenie drogowe. Przekonała się o tym 61-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego, który podczas prowadzenia pojazdu zasnął za kierownicą, zjechał z drogi i uderzył w przepust wodny.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj (10 maja), przed godziną 20:00 na trasie pomiędzy Lubrzą a Dobroszewicami. Mężczyzna jechał sam, był trzeźwy. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Dlatego apelujemy o rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze oraz odpowiednie przygotowanie się do jazdy!

Zanim wybierzemy się w trasę sprawdźmy swój samochód. Przede wszystkim skontrolujmy działanie świateł, stan opon, obecność płynów eksploatacyjnych i działanie m.in. układu hamulcowego. Zadbajmy o to, aby pojazd wyposażony był w trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę.

Oczywiście bardzo ważne jest to, aby wsiadając za kierownicę, być trzeźwym, wypoczętym i skoncentrowanym. Jeżeli zażywamy leki, należy zapoznać się z ulotką i sprawdzić, czy nie wpływają one na zdolność prowadzenia pojazdów.

Bezwzględnie przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, a prędkość dostosujmy do warunków panujących na drodze i obowiązujących limitów.

Pamiętajmy o zapięciu pasów bezpieczeństwa i dopilnowaniu, aby pasażerowie również mieli je zapięte.Pamiętajmy też, że wysokie temperatury powietrza sprzyjają uczuciu zmęczenia i rozdrażnienia, co negatywnie wpływa na zdolność prowadzenia auta.

Foto i info: Policja Prudnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *