Strażacy z OSP Jasienie złapali sprawcę kradzieży samochodu.

W poniedziałek 10 maja około 22 w Jasieniu doszło do kradzieży volkswagena passata. Właściciel pojazdu wszedł na chwilę do sklepu zostawiając w nim kluczyki. Ten moment wykorzystał 28-letni mieszkaniec gminy Kluczbork i odjechał samochodem.

Po chwili ze sklepu wyszedł właściciel i zauważył brak auta. Natychmiast powiadomił policję o kradzieży samochodu.

Właściciel pojazdu, zanim skradziono mu auto kilka minut wcześniej rozmawiał ze znajomymi strażakami z OSP Jasienie dlatego zadzwonił także do ochotników i poinformował ich o sytuacji. W tym czasie mieli oni zebranie w jednostce.

Strażacy postanowili pomóc w odnalezieniu samochodu, ruszyli na jego poszukiwanie. Po niedługim czasie zauważyli poszukiwany samochód pod Kluczborkiem i zawiadomili policję o jego znalezieniu.

28-latek próbował jeszcze uciekać kradzionym pojazdem, ale został ujęty przez ochotników. Po chwili trafił on w ręce policjantów.

Kradzież volkswagena to nie jedyne jego przewinienie. Okazało się, że był pijany – miał ponad promil alkoholu. Oprócz tego znaleziono przy nim narkotyki.

Mężczyzna został aresztowany.

Odpowie za kradzież pojazdu, prowadzenie w stanie nietrzeźwości oraz za posiadanie narkotyków.

2 myśli na temat “Strażacy z OSP Jasienie złapali sprawcę kradzieży samochodu.

    1. Dokładnie.Domu niech też nie zamka jak wyjeżdża no bo przecież jak to przykazanie mówi że kraść nie można ……jak to się mogło stać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *