Podsumowanie weekendu na drogach Opolszczyzny

W miniony weekend na opolskich drogach policjanci przeprowadzili ponad 2 800 badań trzeźwości. Z tej liczby aż 62 kierowców było pod wpływem alkoholu. W tym okresie doszło do 10 wypadków drogowych, w których 13 osób zostało rannych, a 3 osoby poniosły śmierć. Dlatego też nasz nieustający apel o ostrożność i rozwagę na drodze. Stosujmy się do ograniczeń prędkości i dbajmy o to, aby za kierownicę zawsze wsiadać trzeźwym, wypoczętym i gotowym do drogi.

Pierwszy wypadek miał miejsce w sobotę 15 maja około godz. 11:00, w okolicach Zimnic Małych, w powiecie opolskim. Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów, 32-letni kierujący volkswagenem, na trasie Opole – Krapkowice, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa 47-letniemu kierującymi oplem. W wyniku zderzenia pojazdów śmierć poniosła 41-letnia pasażerka volkswagena.

Kolejne zdarzenie miało miejsce również w sobotę, około godz. 17:00 na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Kadłub – Grodzisko w powiecie strzeleckim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w tył osobowego opla, którym kierował 37-letnia kobieta. Następnie motocyklista zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku fordem kierowanym przez 26-letniego mężczyznę. Niestety pomimo reanimacji, nie udało się uratować 34-letniego motocyklisty.

W niedzielę, około godz. 5:20 na opolskim odcinku autostrady A4, doszło do trzeciego wypadku drogowego. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci 29-letni kierujący dacią, najprawdopodobniej w wyniku zaśnięcia stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, a następnie dachował na poboczu. Na miejscu zginął 35-letni pasażer pojazdu, natomiast kierowca i drugi pasażer doznali obrażeń ciała.

Pamiętajmy – bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Przypominamy, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym i poruszać się z dozwoloną prędkością. Kiedy w trakcie podróży czujemy się zmęczeni, warto zrobić przerwę, odpocząć i dopiero wtedy ruszać w dalszą drogę.

Na drogach województwa opolskiego sezon motocyklowy w pełni, dlatego policjanci apelują do kierowców jednośladów o ostrożność. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo na to aby wyjścia z wypadku bez obrażeń.

W trakcie dwóch dni weekendu, przez sobotę i niedzielę policjanci ruchu drogowego na terenie całego województwa prowadzili wojewódzkie działania pn. „Alkohol – narkotyki”. W wyniku tych wzmożonych działań policjanci przebadali ponad 2 800 kierowców oraz zatrzymali 62 nietrzeźwych.

Opolska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *