W piątek ogólnopolskie działania skierowane przeciwko niebezpiecznej, zbyt szybkiej jeździe

W najbliższy piątek opolscy policjanci ruchu drogowego włączą się w ogólnopolskie działania skierowane przeciwko niebezpiecznej, zbyt szybkiej jeździe. Oznacza to większą ilość kontroli z pomocą wideo rejestratorów i mierników prędkości na naszych ulicach. Policjanci będą też informować kierowców o tragicznych konsekwencjach wynikających ze zbyt szybkiej jazdy. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego. Konsekwencje takich wypadków są również bardziej tragiczne w skutkach. W całej Polsce w 2020 roku – pomimo ograniczonego ruchu na drogach – z winy kierujących pojazdami było 27 556 wypadków, w wyniku których zginęło 2 177 osób a 33 261 zostało rannych.

Celem zapowiadanych policyjnych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane – również wyposażone w wideorejestratory – oraz za pomocą ręcznych mierników prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie, będziemy mogli spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oprócz pomiaru prędkości policjanci skupią się na kontrolach trzeźwości, obowiązku korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz bezpiecznym przewożeniu dzieci. Policjanci będą również rozmawiać z kierowcami uczulając ich na konsekwencje wynikające z jazdą z nadmierną prędkością bądź niedostosowaną na warunków panujących na drodze. Przypominamy, że to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn wypadków – często tych, o najtragiczniejszych skutkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d