Ćwiczenia obiektowe na terenie jednego z zakładów w Kędzierzynie-Koźlu

W dniach od 25.05.2021 do 28.05.2021 na terenie zakładu Flukar sp. z o.o. w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się ćwiczenia obiektowe z udziałem strażaków obu Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu, strażaków Jednostki Ratowniczej Blachownia oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Sławięcice.

Celem ćwiczeń było zapoznanie ratowników z obiektem zaliczonym do grupy zakładów o zwiększonym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej.  Ratownicy zapoznali się z przeprowadzanym procesem produkcyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń które może on powodować dla osób tam pracujących jak i ratowników. Pracownicy firmy zaznajomili strażaków z obiektem, zwracając uwagę na aspekty które mogą być istotne podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na terenie zakładu. Dodatkowo przed szczegółowym zapoznaniem z zakładem, strażacy przećwiczyli kilka scenariuszy działań ratowniczo-gaśniczych. Pozwoliło to na zapoznanie się z warunkami prowadzenia akcji ratowniczej na terenie obiektu oraz rozpoznanie m. in. dróg dojazdowych, ich oznakowania oraz przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę.

Ćwiczenia obiektowe są jednym z elementów doskonalenia zawodowego strażaków, który ma na celu zaznajomienie ratowników z obiektami znajdującymi się w ich obszarach chronionych i jednocześnie są doskonałą okazją dla pracowników tych obiektów do odświeżenia wiedzy oraz umiejętności związanych z ochroną przeciwpożarową oraz bezpieczeństwem.

Źródło: KP PSP Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *