Dwie osoby ranne w wypadku pod Kluczborkiem. W trakcie działań doszło do niebezpiecznego incydentu.

W środę 9 czerwca około godziny 22:20 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na DK42 w Ligocie Dolnej na wysokości strefy przemysłowej.

Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów – skody oraz volkswagena.

Kierujący skodą wyjeżdżając z ulicy Przemysłowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem jadącym od strony Kluczborka.

W wyniku zderzenia oba pojazdy znalazły się poza drogą. W sumie pojazdami podróżowały dwie osoby. Zostały one zabrane do szpitala.

W trakcie działań służb na miejscu wypadku doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Na prośbę policji, w trakcie wykonywania zdjęć do dokumentacji ruch został wstrzymany.

Po dwóch stronach miejsce zabezpieczali oznakowani strażacy z latarkami.

W pewnym momencie od strony Wołczyna nadjechał ford. Strażak zaczął wydawać wyraźne znaki do zatrzymania się. Jednak kierująca pojazdem zignorowała polecenia do zatrzymania się i dużą prędkością minęła kierującego ruchem. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji strażaka nie doszło do wypadku.

Jej zapały ostudził jeden z obecnych na miejscu policjantów, który widział sytuację i zatrzymał kierującą.

Do wypadku zadysponowano dwa zastępy z JRG Kluczbork, jeden z OSP Kuniów, policję oraz 2 ZRM.

Jedna myśl na temat “Dwie osoby ranne w wypadku pod Kluczborkiem. W trakcie działań doszło do niebezpiecznego incydentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: