Jechał 125 km/h w terenie zabudowanym

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci z drogówki dbając o bezpieczeństwo na drogach, każdego dnia kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 23-letniemu kierującemu, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 125 km/h.

Wczoraj (15.06), około godziny 22:00  policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, zauważyli na Al. Armii Krajowej renault. Jego kierowca na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 125 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 75 km/h policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo kierujący został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do ograniczeń prędkości na drodze.

Policja Kędzierzyn-Koźle

Jedna myśl na temat “Jechał 125 km/h w terenie zabudowanym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: