Ponad 30 interwencji po przejściu frontów burzowych przez Opolszczyznę

W sobotę 12 czerwca nad Opolszczyzną w ciągu dnia przeszło kilka frontów burzowych z silnym wiatrem oraz nawalnym opadem deszczu.

Do godziny 21:00 na terenie województwa opolskiego odnotowano 33 interwencje jednostek ochrony przeciwpożarowej związane z występującymi warunkami atmosferycznymi.

Zdarzenia odnotowano w powiatach: kędzierzyńsko-kozielski (17), nyski (6), opolski (3), oleski, namysłowski i głubczycki (po 2 zdarzenia), krapkowicki (1).

Łącznie w działaniach uczestniczyły 24 zastępy PSP i OSP w sile 111 strażaków.

– Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. W miejscowości Polska Cerekiew doszło do uszkodzenia części dachu budynku mieszkalnego o powierzchni około 50 metrów kwadratowych. W miejscowości Łany doszło do uszkodzeń dachów na trzech obiektach: dwóch stodołach oraz pustostanie. W jednym przypadku zerwany dach stodoły uszkodził pojazd na sąsiedniej posesji – informuje mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Ponadto odnotowano jeden przypadek uszkodzonej linii energetycznej. Pozostałe zdarzenia to podtopienia budynków, dróg oraz przewrócone drzewa w wyniku silnego wiatru.

W zdarzeniach nie odnotowano osób poszkodowanych.

Foto: KP PSP Kędzierzyn-Koźle, OSP Polska Cerekiew i OSP Łany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *