Silne burze z gradem, nawalne opady deszczu, porywy wiatru do 130 km/h. Wydano ostrzeżenie 2 i 3 stopnia

Burze które przetoczyły się nad ranem przez nasze województwo to tylko namiastka tego co czeka nas dzisiaj wieczorem i w nocy.

Instytut meteorologii i gospodarki wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia dla całego województwa dotyczące burz z gradem. Prawdopodobieństwo wystąpienia szacuje się na 80%. 

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, a lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad. Lokalnie burze mogą mieć przebieg nawałnicowy.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 15:00 (2021-06-24) do godziny 4:00 (2021-06-25).

Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może ulec aktualizacji do 3-ciego najwyższego stopnia.

>>>>>> AKTUALIZACJA <<<<<<<<

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaktualizował ostrzeżenie do 3-go stopnia dla powiatu oleskiego, strzeleckiego, krapkowickiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, głubczyckiego i prudnickiego.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu do 40 mm, a lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 110 km/h, a punktowo możliwe porywy wiatru do 130 km/h. Miejscami grad. Najsilniejsze burze, lokalnie o przebiegu nawałnicowy, prognozuje od godzin wieczornych do około północy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *