Śpieszył się na zakupy. Jechał 109 km/h w obszarze zabudowanym.

Olescy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego audi, który w obszarze zabudowanym jechał ponad dwukrotnie szybciej niż pozwalają na to przepisy. 25 – latek otrzymał wysoką grzywnę, 10 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

We wtorek (15 czerwca) policjanci ruchu drogowego patrolujący drogi powiatu, w miejscowości Dalachów zatrzymali do kontroli drogowej audi. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jaką poruszał się 25 – letni mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Na obowiązującej w obszarze zabudowanym „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 109 km/h. Tłumaczył policjantom, że śpieszył się na zakupy.

25-latek został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi, a w związku z rażącym naruszeniem obowiązujących przepisów stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi na najbliższe trzy miesiące.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, a także własnych umiejętności.

Policja Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *