Zawalenie się części dachu na niezamieszkałym domu jednorodzinnym

W dniu 27 czerwca o godzinie 18:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się części dachu na niezamieszkałym domu jednorodzinnym w miejscowości Żłobizna.

Do zdarzenia Dyżurny SK KP PSP w Brzegu zadysponował łącznie 4 zastępy z JRG Brzeg.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że doszło do zawalenia się części dachu na niezamieszkałym domu jednorodzinnym. Do zawalenia się konstrukcji więźby dachowej doszło wskutek nieprawidłowej rozbiórki ścian nośnych co przyczyniło się do osłabienia spróchniałej murłaty po czym nastąpiła destrukcja więźby dachowej. Świadek naoczny zdarzenia udzielił informacji, że w chwili zawalenia się dachu nie było osób postronnych na terenie posesji.

Działania zastępów polegały na:

– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia taśmami ostrzegawczymi oraz prawidłowym ustawieniem pojazdów pożarniczych,
– sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń budynku, użyto kamery termowizyjnej oraz metody nawoływania tubą nagłaśniającą – brak osób poszkodowanych,
– sprawdzeniu gruzowiska powstałego z dachówek, aby wyeliminować osoby poszkodowane – brak osób poszkodowanych.

Obecny na miejscu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dokonał oględzin zniszczonej więźby dachowej, przekazał użytkownikowi informację o podjęciu czynności administracyjnych dotyczących uszkodzonego budynku. 

Źródło: KP PSP Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *