2 promile miał 27-letni mieszkaniec gminy Praszka, który wjechał w ogrodzenie posesji

2 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów z Praszki 27-letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna kierując oplem zjechał na pobocze i zatrzymał się na ogrodzeniu posesji, zaledwie kilka metrów przed domem. 27-latek stracił już prawo jazdy i usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Oprócz wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.

25 lipca, około godz. 2.00 w nocy dyżurny praszkowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gana.

Z wstępnych ustaleń policjantów zabezpieczających miejsce zdarzenia wynikało, że kierujący oplem insignią 27-letni mieszkaniec gminy Praszka na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Badanie alkosensorem pokazało, że kierowca opla miał w organizmie 2 promile alkoholu.

27-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Oprócz wysokiej grzywny grozi mu kara nawet do 2 lata więzienia.

Pamiętaj!
-będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
-nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
-mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
-możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;
-następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę spożywając wcześniej alkohol. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Źródło: KPP Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *