23-latek miał zabrane prawo jazdy mimo tego jechał 116km/h w terenie zabudowanym

Policjantki z oleskiej drogówki zatrzymały do kontroli drogowej 23-letniego kierowcę volkswagena. Mężczyzna pomimo obowiązującej „pięćdziesiątki” jechał samochodem 116 km/h. Podczas kontroli wyszło na jaw, że kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Za taki czyn grozi kara nawet do 2 lata więzienia.

26 lipca, w miejscowości Kolonia Biskupska policjantki ruchu drogowego zatrzymały do kontroli drogowej volkswagena. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jako się poruszał. 23-letni mieszkaniec gminy Olesno w obszarze  zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził samochodem z prędkością 116 km/h.

To jednak nie koniec jego wykroczeń. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a stracił je za przekroczenie dopuszczalnej ilości punktów karnych. Teraz może grozić mu kara kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że zgodnie z art. 180a kodeksu karnego- „kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Policja Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *