Funkcjonariusze KAS wykrywają próby nielegalnego przywozu narkotyków do kraju

W kontrolach posiadania niedozwolonych substancji pomaga pies służbowy Hunter.

Niedawno funkcjonariusze KAS wykryli marihuanę i haszysz przywiezione przez podróżnych z Holandii. Posiadaczy narkotyków ukarano karą grzywny.

Funkcjonariusze opolskiej KAS we współpracy z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu prowadzili czynności kontrolne na opolskim odcinku autostrady A4. Zatrzymano trzy pojazdy, w których w trakcie kontroli pies służbowy Hunter wskazał zapach niedozwolonych substancji. Trzej mężczyźni powracający z Holandii posiadali przy sobie niewielkie ilości marihuany i haszyszu.

Próba nielegalnego przywozu narkotyków skończyła się zatrzymaniem mężczyzn i kilkunastogodzinnym pobytem w siedzibie Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu. Zatrzymani zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. W dwóch przypadkach podejrzani zostali ukarani karą grzywny. W stosunku do trzeciego podejrzanego o wymiarze kary zadecyduje Sąd.


Celem kontroli prowadzonych przez KAS jest ochrona zdrowia i życia obywateli oraz zapobieganie wprowadzaniu do obrotu szkodliwych i niebezpiecznych dla życia i zdrowia substancji, których używanie prowadzi do narkomanii.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że posiadanie narkotyków jest karane. Wewnątrzwspólnotowe nabycie środków odurzających podlega karze grzywny i karze pozbawienia wolności do lat 5. W przypadku przywozu i nabycia znacznej ilość narkotyków lub gdy celem jest osiągnięcie korzyści majątkowej, sprawcy grozi grzywna i kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Tekst, foto: KAS Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *