Kierujący volkswagenem jechał 111 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania pojazdami. 40- latek wpadł na policyjny radar w miejscowości Makowice, kiedy pędził swoim volkswagenem z prędkością ponad 110 km/h. Mundurowi kontrolowali tam trasę zaznaczoną na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie do przekazywania informacji na temat różnego rodzaju zagrożeń. Każde naniesione zgłoszenie jest sprawdzane i weryfikowane przez policjantów. Tak też było w tym przypadku. Mieszkańcy wskazali drogę przez Makowice, jako miejsca, gdzie kierowcy przekraczają dopuszczalną prędkości.

W minioną środę tj. 28 lipca, policjanci z nyskiej drogówki kontrolując naniesione na mapie zgłoszenie, zatrzymali do kontroli 40-letniego mieszkańca powiatu nyskiego. Kierowca volkswagena w miejscowości Makowice jechał z prędkością 111 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/ h.

Policjanci za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące i ukarali mandatem. To kolejne potwierdzenie, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się jako narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają większy wpływ na bezpieczeństwo, a policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na zagrożenia.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Ponawiamy apel o rozsądek na drodze. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji i wypadków. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego i zdejmijmy nogę z gazu.

Policja Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *