Kobieta w terenie zabudowanym jechała 110 km/h a mężczyzna 114 km/h – stracili na 3 miesiące uprawnienia

Zbyt szybka jazda jest przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego dla kierowców, którzy lekceważąco podchodzą do obowiązujących norm, nie ma taryfy ulgowej. Przekonało się o tym dwóch mieszkańców naszego powiatu, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h.

W minionych dniach policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwolona prędkość. Pierwszy z nich to 55-letnia właścicielka toyoty. Kobieta w Czepielowicach, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje 40 km/h jechała 110 km/h. Kierująca dozwoloną prędkość przekroczył o 70 km. Natomiast drugi z kierowców to 36-latek, który jechał fordem. Mężczyzna w Kościerzycach jechał 114 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o 64 km/h.

Oboje stracili uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, zostali ukarania wysokimi mandatami i na ich konto wpłynęło po 10 pkt karnych.

Sezon urlopowy w pełni, dobre warunki drogowe sprzyjają komfortowi podróży. Jednak to nie zwalniają nas z ostrożności i stosowania się do przepisów drogowych. Prędkość jest jedną z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego zanim naciśniesz nogę na gaz pamiętaj, że ty i twoi bliscy życie macie tylko jedno.

Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *