Wypadek na DK 11 pod Byczyną. Zderzyły się dwa sam. ciężarowe (nagranie z momentu zderzenia)

We wtorek 6 lipca o godzinie 1:25 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o czołowym zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych na drodze krajowej numer 11 na trasie Kępno-Kluczbork w gminie Byczyna.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, dwa z JRG Kępno, trzy z OSP Byczyna, jeden z OSP Kostów, dwa zespoły ratownictwa medycznego i policję.

Do zdarzenia doszło pomiędzy Kostowem a Golkowicami.

Kierujący samochodem ciężarowym marki Scania przewożący cement jadąc w kierunku Kępna zasnął za kierownicą i na zakręcie zjechał na lewy pas ruchu. Jadący w przeciwnym kierunku kierowca samochodu ciężarowego marki Scania przewożący gabaryt widzą co dzieje się na drodze odbił gwałtownie w lewo unikając czołowego zderzenia. Ostatecznie „cementowóz” uderzył w naczepę przewożącą gabaryt następnie wpadł do rowu i przewrócił się na bok.

W wyniku zdarzenia kwalifikowanej pierwszej pomocy strażacy udzielili kierowcy „cementowozu”. Mężczyzna po przebadaniu przez ZRM pozostał na miejscu zdarzenia.

Droga pomiędzy Gołkowicami a Kostowem jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia potrwają do godzin popołudniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *