Kierujący miał 1,5 promila alkoholu – jego tłumaczenie dlaczego to zrobił zaskakuje

57-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę osobowego chevroleta pod wpływem alkoholu, bo jak tłumaczył nie chciał, aby trzęsły mu się ręce w trakcie jazdy. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

W środę, 18 sierpnia, w godzinach popołudniowych, dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że drogą krajową 88, w kierunku autostrady A4, porusza się osobowy chevrolet, którego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol ruchu drogowego. Już po chwili strzeleccy policjanci przystąpili do kontroli drogowej wskazanego samochodu.

Kierowcą osobówki okazał się 57-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. W trakcie wykonywanych czynności mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik alkomatem wskazał blisko 1,5 promila alkoholu.W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał, że miał świadomość tego, że kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, jednak był przekonany, że stężenie alkoholu będzie mniejsze i wyniesie niecały promil. Tłumaczył również policjantom, że musiał sięgnąć po alkohol przed rozpoczęciem jazdy, żeby nie trzęsły mu się ręce za kierownicą.

57-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a jego pojazd odholowano na parking strzeżony. Za kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz sądowy oraz wysoka grzywna.

Policja Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *