Policjanci przeprowadzili działania prewencyjne, by nie dopuścić do nielegalnych wyścigów ulicznych

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej w Opolu przeprowadzili działania prewencyjne, by nie dopuścić do nielegalnych wyścigów ulicznych. Drifty i wyścigi na publicznych drogach nie są akceptowane i stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla uczestników takich wydarzeń, ale również dla osób postronnych.

W miniony weekend policjanci ,,drogówki” z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach prowadzili wzmożone działania na ulicach Opola. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na kierowców, których styl jazdy wskazywał na to, że za chwilę mogą próbować popisywać się swoją niebezpieczną i nie zgodną z przepisami jazdą.

Policjanci podczas działań wylegitymowali ponad 40 osób, poddali kontroli drogowej 38 samochodów, nałożyli 22 mandaty karne – w tym 11 za przekroczenie prędkości. W jednym przypadku zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Mundurowi z Opola sprawdzili stan trzeźwości blisko 70 kierowców. Dodatkowo jedna z osób została poddana badaniu na obecność narkotyków.

Nie ma przyzwolenia i akceptacji na nielegalne wyścigi, które stanowią śmiertelne zagrożenie nie tylko dla ich uczestników, ale również dla osób postronnych. Wobec osób rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego nie ma też żadnej taryfy ulgowej. Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadkó śmiertelnych. Dlatego zanim naciśniesz nogę na gaz pamiętaj, że Ty i Twoi bliscy życie macie tylko jedno.

Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Policja Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *