Policjanci uratowali 90-letnią kobietę z pożaru w Paczkowie

Gdy policjanci z Paczkowa patrolujący ulice miasta usłyszeli od mieszkańców alarm o pożarze, natychmiast ruszyli z pomocą. Okazało się, że była ona niezbędna i przyszła w samą porę. W mieszkaniu zagrożonym ogniem uwięziona została 90-letnia kobieta. Płonący budynek był równocześnie bardzo mocno zadymiony, jednak policjanci odnaleźli seniorkę i bezpiecznie wyprowadzili ją na zewnątrz. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności i przyczynę wybuchu pożaru.

W środę, 18 sierpnia, w godzinach wieczornych, policjanci patrolujący ulice Paczkowa usłyszeli od przechodniów o palącym się budynku mieszkalnym przy ul. Sienkiewicza. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli we wskazane miejsce. Informacja potwierdziła się – płonęły dwa garaże, ogniem zajmowała się też kamienica. Z niej unosił się już gęsty, duszący dym.

Przed budynkiem stali jego mieszkańcy. Oni to zaalarmowali funkcjonariuszy, że wewnątrz jest jeszcze uwięziona seniorka, która nie potrafiła o własnych siłach opuścić swojego lokalu. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą i wbiegli do zasnutego dymem korytarza. Po chwili odnaleźli właściwe mieszkanie, a w nim 90-letnią kobietę. Funkcjonariusze bezpiecznie wyprowadzili seniorkę na zewnątrz. Jej życiu i zdrowiu nic już nie zagrażało.

Gaszeniem pożaru zajęli się strażacy. Policjanci natomiast wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności oraz przyczynę wybuchu pożaru.

O pożarze pisaliśmy w tym artykule: https://www.ratownictwo.opole.pl/2021/08/pozar-garazy-przylegajacych-do-innych-budynkow-w-paczkowie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *