Policjanci zatrzymali aż 14 kierujących pod wpływem alkoholu

Funkcjonariusze ze strzeleckiej drogówka nieustannie dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów prawa, stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla pozostałych uczestników ruchu.

Tylko w ciągu ostatnich trzech dni strzeleccy policjanci zatrzymali aż 14 kierujących pod wpływem alkoholu.
Za nami połowa wakacji. Warto jednak przypomnieć, że sezon wakacyjny nie zwalnia z zachowania rozsądku, zwłaszcza na drodze. Policjanci ruchu drogowego nieustannie dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Systematycznie kontrolują prędkość z jaką poruszają się podróżni, weryfikują stan techniczny pojazdów, w tym także autokarów przewożących dzieci na letni odpoczynek oraz sprawdzają trzeźwość kierowców.

Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które nie przestrzegają przepisów prawa. Tylko w ciągu ostatnich trzech dni strzelecka drogówka ujawniła aż 14 kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Wśród ich było 9 rowerzystów. Niechlubny rekordzista, 60-letni mieszkaniec naszego powiatu kierował jednośladem w Strzelcach Opolskich, mając w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Z kolei wynik badania 26-letniego kierowcy osobowego Forda, który kierował pojazdem w gminie Kolonowskie, wskazał blisko promil alkoholu.

Należy zaznaczyć, że jazda pod wpływem alkoholu stanowi nie tylko zagrożenie dla kierującego tym pojazdem, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Alkohol wpływa nie tylko na motorykę kierowcy, ale również na szybkość jego oceny sytuacji oraz reakcję. Dlatego za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu należy wsiadać wyłącznie trzeźwym i wypoczętym!

Warto również przypomnieć o tym, że od 1 czerwca bieżącego roku zmieniły się przepisy ruchu drogowego, które zabraniają m.in. jazdy pod wpływem alkoholu na hulajnodze elektrycznej.

Policja Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *