Pożar piwnicy w budynku wielorodzinnym w Krapkowicach

W czwartek 19 sierpnia o godzinie 4:33 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o wydobywającym się dymie z budynku wielorodzinnego przy ulicy Kilińskiego w Krapkowicach.

Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej z JRG Krapkowice, po jednym z OSP Odrowąż, OSP Żużela i OSP Obrowiec.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów i rozpoznaniu ustalono, że dym wydobywa się z trzech klatek w budynku wielorodzinnym. Mieszkańcy zamieszkujący dolne kondygnacje budynku opuścili lokale przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Strażacy weszli do budynku i zlokalizowali pożar w jednej z piwnic. Podano trzy prądy w natarciu na źródło pożaru. Z piwnicy, w której doszło do pożaru, wyniesiono turystyczną butlę gazową, którą schłodzono oraz elementy wyposażenia piwnicy, które uległy spaleniu w celu dogaszenia zarzewi ognia.

Dalsze działania JOP polegały na przewietrzeniu klatek schodowych i sprawdzeniu budynku pod względem występowania gazów niebezpiecznych – nie stwierdzono zagrożenia.

W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Foto: Czytelnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *