Dron na straży bezpieczeństwa ruchu drogowego (film)

Opolscy policjanci ruchu drogowego, przy wykorzystaniu nowoczesnego drona, mogą obserwować zachowania kierowców i pieszych nie tylko z drogi, ale również z powietrza. Dzięki temu, funkcjonariusze mogą jeszcze skuteczniej zwalczać piratów drogowych i zapewniać bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego na terenie całego województwa. Tak też było podczas ostatniej akcji w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności „Road Safety Days”.

Opolscy policjanci ruchu drogowego podczas codziennej służby wykorzystują różnego rodzaju sprzęt, aby dbać o bezpieczeństwo. Od niedawna ich wyposażenie zostało wzbogacone o Bezzałogowy Statek Powietrzny Policji, czyli dron, który skutecznie wspomaga ich podczas prowadzonych działań.

Tylko podczas działań przeprowadzonych w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności „Road Safety Days”, opolscy policjanci ruchu drogowego przy wykorzystaniu drona ujawnili szereg niebezpiecznych i agresywnych zachowań wśród kierowców.

Tym razem policjanci swoją uwagę skupili na drodze krajowej nr 45. W ciągu kilku godzin policyjny dron zarejestrował 12 niebezpiecznych i rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego wśród kierowców. Kilku kierowców nie zastosowało się do znaku „linia podwójna ciągła”, znaku „stop”, a jeden wykonując manewr wyprzedzania spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wobec innego kierującego, jadącego z przeciwnego kierunku.

Policyjny dron po raz kolejny potwierdził swoją skuteczność na rzecz poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Sprzęt ten przede wszystkim pozwala mundurowym monitorować odcinki dróg, w których dochodzi do wypadków drogowych i w miejscach, gdzie trudno wykorzystać radiowóz.

Źródło: KWP Opole

Jedna myśl na temat “Dron na straży bezpieczeństwa ruchu drogowego (film)

  1. Wszystko ładnie pięknie tylko czy w anglojęzycznych krajach takie dni bezpieczeństwa na drogach są nazywane po polsku? Naprawdę, zastępowanie pięknego ojczystego języka polskiego angielskim bełkotem to jest żenada i wstyd!!!!! Tego co to wymyślił (zapewne służący POLSCE? funkcjonariusz Policji) zdegradowałbym do posterunkowego bo coś mu się w głowie pomieszało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *