Nietrzeźwi użytkownicy dróg złapani przez policję

Na naszych drogach wciąż zdarzają się nietrzeźwi kierowcy. Dlatego brzescy policjanci w trakcie drogowych kontroli zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. W miniony weekend zatrzymali 3 mężczyzn, którzy za kierownicę wsiedli pod wpływem alkoholu. Apelujemy o rozwagę i rozsądek. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę, kiedy nie mamy pewności co do stanu trzeźwości. W takich przypadkach warto udać się do najbliższej jednostki Policji i przebadać na zawartość alkoholu. Dopiero wówczas gdy jesteśmy trzeźwi ruszajmy w podróż.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany w piątek wieczorem. Tuż po godzinie 19:00 w jednej z miejscowości w gminie, policjanci z Grodkowa zauważyli kierującego motorowerem. Ich uwagę zwrócił sposób jazdy mężczyzny. Badanie na urządzeniu pokazało, że 41-latek w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Następnego dnia podczas nocnej służby funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, na jednej z ulic w Brzegu zatrzymali do kontroli kierowcę seata. 36-letni mężczyzna również był nietrzeźwy. W organizmie miał 2 promile alkoholu.

Ostatni z kierujących wpadł w niedziele tuż po godzinie 18:00. Wówczas na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Na miejscu policjanci zastali świadków zdarzenia i właściciela motoroweru. Z ich relacji wynikało, że 71-letni mężczyzna jechał zygzakiem i nie panował nad pojazdem. Kiedy go zatrzymali miał problemy z wysłowieniem się i wyraźnie wyczuwali od niego alkohol. Badanie pokazało, ze był nietrzeźwy w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.


Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Jednak konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *