Policjanci i mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla oddali 5 litrów krwi

Do tego, jak ważne jest oddawanie krwi dla innych, nie trzeba nikogo przekonywać. Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Krwi” działający przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji (IPA Kędzierzyn-Koźle) wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Kędzierzynie-Koźlu po raz kolejny zorganizował zbiórkę krwi.

W niedzielę (19 września) w Kędzierzynie-Koźlu przy hali Manhattan została przeprowadzona kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Zbiórkę zorganizował Klub HDK PCK „Kropelka Krwi” działający przy IPA Kędzierzyn-Koźle. Do akcji włączyli się również kędzierzyńsko-kozielscy funkcjonariusze.

Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest krew. Nieraz są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewozi się rannych wprost na stół operacyjny. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy operacjach, a także przeszczepach narządów.

W zbiórce oprócz funkcjonariuszy wzięli także udział mieszkańcy. Łącznie zabrano ponad 5 litrów krwi. Na wszystkich krwiodawców czekały przygotowane przez „HDK PCK „Kropelka Krwi” niespodzianki.

Kolejną zbiórkę krwi zaplanowano na 9 października. Szczegóły już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *