Roadpol Safety Days i „Trzeźwy poranek na A4”

Opolscy policjanci włączyli się w akcję „Trzeźwy poranek na A4”. To wspólne działania funkcjonariuszy z 5 województw, przez które poprowadzona jest autostrada. Policjanci ruchu drogowego w oznakowanych jak i nie oznakowanych radiowozach oraz funkcjonariusze grupy „Speed”sprawdzali trzeźwość kierowców. Dodatkowo wspierali nas pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, którzy rozdawali kierowcom materiały profilaktyczne oraz jednorazowe alkotesty.

Akcja na autostradzie A4 połączyła siły policjantów z 5 województw: opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Opolski odcinek autostrady patrolowało 10 radiowozów oznakowanych oraz 2 nieoznakowane z grupy „Speed”. Celem było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Akcja prowadzona była w poniedziałek 20 września przez 2 godziny – od 6 do 8 rano. Działania te wpisują się w ROADPOL Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego obchodzone w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Podczas trwania akcji „Trzeźwy poranek na A4” na terenie województwa opolskiego policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 2000 kierowców. Z tej liczby 9 zdecydowało się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu – 4 z nich to kierowcy samochodów ciężarowych. Akcja miała również charakter profilaktyczny. Wspierali nas funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego w Opolu, pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, którzy rozdawali kierowcom materiały profilaktyczne oraz jednorazowe alkotesty.

Źródło: KWP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *