Trzebiszyn – kierowca mercedesa trzykrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość

34-latek, zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej, przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł prowadzić samochodu. Mężczyzna w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał ponad 150 km/h. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali go mandatem. Na konto mężczyzny trafiło również 10 punktów karnych.

Podczas minionego weekendu policjanci kluczborskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego mieszkańca powiatu pruszkowskiego, poruszającego się mercedesem. Kierowca w miejscowości Trzebiszyn na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 159 km/h. Mężczyzna trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość, w związku z czym funkcjonariusze za popełnione wykroczenie ukarali kierowcę mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, 34-latek pozbawiony będzie uprawnień do kierowania samochodem przez najbliższe trzy miesiące.

Przypominamy, że nadmierna prędkość może skutkować nie tylko odebraniem prawa jazdy, ale jest też jedną z najczęściej powtarzających się przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Źródło: KPP Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: